SGK BAŞKANLIĞI 31 ARALIK 2015 SON!!!

SGK BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI “İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair (10/9/2014 tarihli ve 6552 sayılı) Kanun ” ile 5510 sayılı Kanuna geçici 53 üncü madde eklenmiş ve herhangi bir sigortalılığı bulunmaması sebebiyle 5510 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi kapsamında Genel Sağlık Sigortası tescili yapılmış olup gelir testine hiç başvurmayan vatandaşlarımıza gelir testine başvurma hakkı getirilmiştir..

AĞUSTOS AYI YILLIK ENFLASYON…

AĞUSTOS/ 2015 TÜFE VE Yİ-ÜFE DEĞİŞİM ORANLARI 03 Eylül 2015 222 kez okundu. Değerli üyemiz, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından açıklanan verilere göre 2015 yılı Ağustos ayında; Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) bir önceki aya göre % 0,40, bir önceki yılın Aralık ayına göre % 5,27, bir önceki yılın aynı ayına göre % 7,14 ve on iki aylık ortalamalara göre % 7,88 artış göstermiş, Yurt İçi Üretici Fiyatları Endeksi’nde (Yİ-ÜFE) ise,.

İŞKUR, 200 Bin Eleman Arıyor

İŞKUR, 200 bin kişi işe almak için kapılarını açtı. En çok satış danışmanı, güvenlik elemanı ve garson aranıyor. İŞKUR, 200 Bin Eleman Arıyor Hükümet gençlere yeni fırsatlar sunmak, işverenin nitelikli eleman talebini karşılamak için çalışmalarını tam gaz sürdürüyor. Bu yılın ilk yarısında 521 bin genci işe yerleştiren Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 200 bin açık iş için eleman arıyor. İş isteyenlerin İŞKUR’a gidip başvuru yapması gerekiyor. MESLEKİ BECERİLERİ GELİŞTİRME PROGRAMLARI YAYGINLAŞTIRILACAK.

Altın, Son Bir Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı 1.163,38 dolara gerileyerek son bir ayın en düşük seviyesini gördü. DIŞ PİYASA Dün ABD’de açıklanan verilerin beklentilerin üzerinde gelmesi dolara alım getirirken, altında ise aşağı yönlü baskının artmasına neden oldu. Güne 1.168,65 dolardan başlayan altının ons fiyatı bu seviyeden gelen satışlarla 1.163,38 dolara düşerek son bir ayın en düşük seviyesini gördü. Altının ons fiyatı 5 Haziran’da 1.162,85 doları görmüştü. DOLAR VE EURO FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN.

Borsa ve döviz güne nasıl başladı!

Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, güne önceki kapanışa göre 119,47 puanlık yükselişle 84.397,12 puandan başladı. Borsa İstanbul’da pay piyasaları dünkü kapanışa göre ortalama yüzde 0,14 değer kazandı. Açılışta, bankacılık endeksi yüzde 0,09, holding endeksi yüzde 0,36 yükseliş kaydetti. En fazla kazandıran sektör endeksi ise yüzde 1,48 ile “gıda, içecek” oldu. BIST 100 endeksi dün en düşük 81.826,23 puanı gördükten sonra özellikle banka paylarında etkili olan alışlarla yükselişe geçerek günü.

Özelleştirme Sonrası 500 Kişi İşten Çıkarıldı Özelleştirme İdaresi tarafından 17 Aralık 2014’te özelleşen, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrali ile Bursa Linyit İşletmeleri’nde çalışan 500 civarında kişi işsiz kaldı. Yöntemi Konuşuyor. Nasıl mı? Özelleştirme İdaresi tarafından 17 Aralık 2014’te yapılan ihale sonucunda 521 milyon dolar bedelle özelleşen ve 22 Haziran günü Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş.’ye (Çelikler Holding) devredilen Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrali ile Bursa Linyit İşletmeleri’nde (BLİ) taşeron.

Yunanistan’ı Kıyak Emeklilik Mi Yaktı?

Yunanistan’ı Kıyak Emeklilik Mi Yaktı? Avrupa’da emekliye bütçeden en yüksek payı, Yunanistan ayırıyor. Ülkede ortalama emekli aylığı 882 euro’yla AB ortalamasının tam 169 euro üzerinde. Üstelik emeklilik yaşı AB’den erken. İtalya Başbakanı Matteo Renzi’nin, “İtalyanlar erken emeklilikten, Yunanistan’da yaşayanlar erken emekli olabilsinler diye vazgeçmediler” sözü, yaşanan sıkıntıyı açıkça ortaya koyuyor Yunanistan krizi o kadar derinleşti ki, tüm dünya gözlerini Komşu’ya çevirdi. Akıllarda tek soru var: Şimdi ne olacak? Yunanistan’da borçlu.

Krizler Kadını İş Sahibi Yapıyor

Krizler Kadını İş Sahibi Yapıyor Garanti Bankası ve ODTÜ işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Kadın Girişimciler Araştırması’ sonuçlarına göre kadınların yarısı hayalini kurdukları işi yapmak için girişimci olurken, beş kadından biri de yaşadığı bir kriz sonrasında iş hayatına atılıyor Türkiye’de kendi işini kuran her beş kadından biri bu kararı yaşadığı bir kriz sonrasında alıyor. Garanti Bankası’nın desteğiyle Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin yürüttüğü araştırma çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Kendi işini kuran 300’ü aşkın kadın.

Load more stories